Bet logo
SİTE PUANI
SİTE BONUSU
100 TL CEVRIMSIZ BONUS
İNCELE SİTEYE GİT

QR KOD

QR Kod

QR Kod, mobil cihazdan ödemelerin özel bir kod yardımıyla yapılmasını sağlayan ödeme yöntemi olarak belirlenmiştir. Akıllı telefon sahipleri, müşterisi oldukları bankanın mobil uygulamasını indirerek, ödeme taleplerini direkt olarak telefon veya tabletleri üzerinden de gerçekleştirebilirler.

QR kod yönteminde herhangi bir durumda kişisel bilgilerinizin çalınmasına, güvenliğe dair sorunlarla karşılaşılmasına neden olacak durumlarla karşılaşılmıyor. Hesabınızı çeşitli ön ödemeli kartlar gibi özel yatırım seçeneklerinde olduğu gibi, Türk Lirası – Dolar – Euro – Pound gibi birimler aracılığıyla yönetmeniz mümkün oluyor.

QR Kod Nedir?

Online alışverişlerde web sitelerinin desteklediği ödeme seçenekleri arasında QR Kod yöntemi bulunduğu taktirde başvurularınız kabul edilecektir. Sitede özel bir kod gösterim alanı oluşacak, hesabınızın bakiyesini ve yapacağınız ödeme tutarını mobil cihazınızda belirledikten sonra detaylı bilgi edinme imkanına sahip olacaksınız. Güvenlik veya gizliliğe dair herhangi bir problemle karşılaşmaksızın ödemelerinizi gerçekleştirmeniz mümkün oluyor.

QR Kod Güvenli Mi?

Ödemelerin güvenlik durumlarını tamamen bankanın mobil uygulamasına, hangi siteye para yüklemek için başvuruda bulunacağına göre değerlendirmeniz mümkün oluyor. Sitelerin kurallarına bağlı olarak, ekstra ödemeler yapmanız gerekmeksizin tüm içeriklerini tek seferde minimum – maksimum tutarları arasındaki yüklemelerle yönetebilirsiniz. Canlı destek hatları, bankaların veya ödeme yapığınız kurumun müşteri hizmetleri de detaylı bilgiler verecektir.

QR Kod Ödeme Hızı

Online alışverişlerin yapılabilmesi için özellikle piyasadaki avantajlı ödeme seçeneklerinde olduğu gibi yeni adresler üzerinden her türlü uygulamayı değerlendirebilirsiniz. Telefondan veya tabletten bankaların mobil uygulamalarını indirerek (Garanti Bankası, QNB Finansbank, Yapı Kredi, Ziraat Bankası, İş Bankası, Deniz Bank, ING vb.) mobil cihazınızda ödeme işlemini sitede olduğu gibi onaylamanız gerekecektir.

Güvenlik veya gizlilik sorunları olmaksızın, özel uygulama şartlarına sahip olan banka içerikleri üzerinden ödemelerinizi yapmanız mümkün olacaktır. Hangi sitenin bu yöntemi kullanma fırsatı sunduğuna bağlı olarak, hizmet süreçleri genellikle 1 ila 3 dakika arasında değişiklik gösteriyor. Sayfada ödemelere dair herhangi bir uygulama yaptırımı veya ödeme limitleriyle ilgili olumsuz durumlarla karşılaşmadan bakiyenizi yönetebilirsiniz. En geç 5 dakikada, yüklemek istediğiniz tutar veya yapacağınız alışveriş için QR kod yöntemiyle başvurularınız onaylanmış olacaktır.

QR Kod Hesabına Para Nasıl Yatırılır?

QR Kod hesabınız, aynı zamanda bir banka hesabınız olduğu için klasik kredi kartı – banka kartı – ATM’ler veya online ödeme yöntemleri aracılığıyla banka hesabınıza yüklemeler yapabilirsiniz. QR kod yöntemini ayrı bir yöntem olarak görmekten ziyade, direkt olarak özel bir kod yardımıyla, bankanın hesap yönetme özelliği olarak değerlendirmek daha mantıklı olacaktır.

IOS veya Android işletim sistemine sahip olan cihazlar için özel olarak tasarlanan mobil uygulamaları indirdiğiniz taktirde tüm ödeme seçenekleriyle sitede profilinizi yönetmeniz, ödemeleri hızlı bir şekilde çeşitli sitelerde aynı süreçte gerçekleştirmeniz mümkündür. Kodu telefonunuza okuttuğunuzda, karşınıza çıkan kod kısa sürede tanımlanacak ve belirlediğiniz ödeme değeri de anında kayıt altına alınmış olacaktır.

Yorum yapın