Bet logo
SİTE PUANI
SİTE BONUSU
100 TL CEVRIMSIZ BONUS
İNCELE SİTEYE GİT

Kripto Para

Kripto Para

Bitcoin ile başlayan ve uluslararası alanda milyarlarca Dolar değere ulaşmayı başaran kripto para yöntemleri, ödemelerin dijital çağda bir kuruma bağlı olmadan yapılmasını sağlıyor. Denetleme mekanizmasını ortadan kaldırarak, komisyon ödeme durumu veya iki kişi / kurum arasındaki alışveriş kaydının bulunmaması sağlanarak takip edilemez blockchain teknolojisi hazırlanmıştır.

Madencilik yoluyla veya madencilik yapan kişilerden kripto para satın alma yoluyla istediğiniz her türlü dijital para birimine sahip olabilirsiniz. Öncelikle cüzdan hesabı oluşturmalı, hesabınızı oluşturduktan sonra ise ödemeleri yapmak için para yatırma veya madencilik yöntemlerinden birini seçmelisiniz. Paranızı kendiniz çıkarmak istediğiniz taktirde çeşitli cihazlarla bu işlemleri sürdürmeniz mümkün oluyor.

Kripto Para İle Ödeme Yapılır Mı?

Kripto para birimlerinin Türkiye’de ödeme faaliyetleriyle ilgili bir sorun yaratmadığı, kullanıcıları tarafından güvenlik politikalarına uyularak her türlü ödemenin yapılabildiği biliniyor. Ödemelerinizi sadece BTC yöntemine izin veren kurumlar aracılığıyla, aktif durumdaki kur değerlerine bağlı olarak yapma imkanına sahipsiniz. Her zaman için ödeme işlemlerini Bitcoin ile olduğu gibi, Altcoin çeşitlerinde de online alışverişlerde kullanabilirsiniz. Sanal bir ödeme birimi olmayan, Dolar kuruna karşılık bir değere sahip olan para birimleriyle farklı tutarlarda ödemelerin kabul edilmesi sağlanıyor.

Kripto Para Güvenli Mi?

Dijital çağın en önemli durumlarının başında gelen güvenlik ve gizlilik, tüm ödeme yöntemlerinin değerlendirilmesi için hizmet veriliyor. Kripto para birimiyle Türkiye’de ödemelerin çeşitli kur değerlerine uygun şekilde ödemelerinin kabul edilmesi sağlanıyor. Kişisel bilgilerin açığa çıkarılması gerekmeden, tüm ödeme faaliyetlerinin doğrudan özel kodlarla yapılmasına imkan tanınıyor.

Kripto Para Ödeme Hızı

Kripto paraların herhangi bir yerel veya uluslararası bankaya bağlı olmaması, tamamen açık kaynak kodlu yapısı ve takip edilemez özelliği nedeniyle manuel kontrol edilmesi gerekmiyor. Aynı zamanda otomatik bir resmi kurum kontrolünden de geçirilmeden, iki hesap arasındaki işlemlerin bir kod üzerinden gerçekleştirilmesi mümkün oluyor. Bu sayede hem ödemelere dair bir sorun yaşanmıyor hem de direkt olarak birkaç saniyede para aktarımı yapılabiliyor.

Kripto Para Hesabına Para Nasıl Yatırılır?

Kripto para yönteminin kullanılması için, yatırımların hesap sahipleri tarafından özellikle de resmi cüzdan adresi bünyesinde gerçekleştirilmesi mümkün oluyor. Ayrı bir harici diskte bulundurabileceğiniz, cüzdan tutarını internet bağlantısı olmaksızın saklayabileceğiniz çeşitli yöntemler bulunuyor. Kripto para birimlerinin herhangi biri için madencilik faaliyetleri yerine hesaplara doğrudan para yatırma başvurusunda da bulunabilirsiniz.

Hangi dijital para birimini belirlediğinize bağlı olarak, anlık Dolar kuruna göre değişiklik gösteren fiyatlarıyla hesabınızı yönetme imkanına sahip olacaksınız. Ödemelerin 1 kripto paranın toplam değeri üzerinden yapılması yerine, 0 küsuratlı olarak belirlenen değerlerde de kripto para satın alma talebinde bulunabilirsiniz. Banka havalesi, kredi kartları, ön ödemeli kartlar, online cüzdan yöntemleri, mobil ödeme yöntemleri, internet bankacılığı çeşitleriyle kripto para satın almanız mümkün. Resmi sayfalarda ödemeyi yaptığınızda verilen kodu hesabınıza girerek bakiyenizi elde etmiş olacaksınız.

Yorum yapın